Andragogika
Absolvent studia má teoretické a odborné znalosti andragogiky a dovednosti v uplatňování didaktických prostředků ve vzdělávání dospělých, včetně realizace a vyhodnocování vzdělávacích aktivit. Absolvent se může uplatnit jako lektor, profesní konzultant personalista, pracovník ve státní správě a samosprávě, v pedagogických centrech, nadacích, v mezinárodních agenturách, a to v neziskové i komerční sféře.
V akademickém roce 2024/2025 bude tento obor otevřen v bakalářském typu kombinované ("dálkové") formy studia. Studium je tříleté.
Výuka probíhá výhradně o víkendech, vždy po oba dny dle rozvhu (cca od 9-10 hod do 17 - 18 hod).
K bakalářskému studiu bude přijat uchazeč, který dosáhl úplné střední nebo úplné střední odborné vzdělání, odevzdal v daném termínu přihlášku (a to jak e-přihlášku, tak i polsko-českou přihlášku) a zaplatil příslušný poplatek.
Pravidla, která regulují průběh studia ve studijních programech, jsou uvedena ve „Studijním a zkušebním řádu Vysoké školy Humanitas“. Studijní předměty studijního oboru jsou soustředěny do tří modulů:
- Společný základ
- Specializace
- Ostatní předměty
Každý povinný a volitelný předmět v jednotlivých modulech je ohodnocen určitým počtem kreditů, které vyjadřují kvantitativní míru zátěže studenta při studiu daného předmětu. Tatáž disciplína má stejné bodové ohodnocení pro všechny studenty. Student získává kredity úspěšným absolvováním disciplíny (získáním zápočtu nebo složením zkoušky). Student je povinen absolvovat studijní předmět v mezním termínu příslušného akademického roku. Za daný předmět lze v průběhu studia jednoho studijního programu získat kredit pouze jednou.
Studentům studujícím formou kombinovaného studia, kteří již pracují v profilujícím oboru, lze uznat jejich práci v pracovním poměru za splnění zápočtových požadavků z praxe. Zisk 180 kreditů opravňuje studenta k vykonání diplomové zkoušky.
Získání požadovaných kompetencí prokazuje student diplomovou zkouškou, jejíž součástí je obhajoba diplomové práce. Student je připuštěn k diplomové zkoušce za předpokladu, že splnil všechny podmínky stanovené studijním plánem a vypracoval a odevzdal diplomovou práci. Průběh a obsah diplomové zkoušky se řídí dle „Studijního a zkušebního řádu Vysoké školy Humanitas“.