Na této stránce bychom vám rádi postupně představovali profily významných osobnosti, které na Fakultě společenských studií působí jako externí vyučující nebo odborní garanti jednotlivých studijních programů.

 Vladimír Poštulka

 

Odborný garant oboru Aristologie a vyučující odborných předmětů

 

Vladimír Poštulka je český textař, spisovatel, publicista a gurmet-kritik. Je nejen autorem textů k mnoha populárním písničkám, ale především nejznámějším českým hodnotitelem jídla.

 

V roce 1968 začal psát texty k písničkám, především pro divadlo Apollo a brněnské nebo ostravské zpěváky, později pro zpěváky divadla Semafor. Jako publicista působil nejprve v týdeníku Story, který společně s Halinou Pawlowskou založil. Potom společně s Magdalenou Dietlovou založil měsíčník Xantypa.

 

Od roku 1991 se profesionálně věnuje kulinářské publicistice. V roce 1997 založil a řídil měsíčník Labužník, byl autorem a moderátorem televizního cyklu Vaříme česky a rozhlasového cyklu Labužníkův lexikon. Vydal knihy Labužníkův lexikon a 100 nejslavnějších receptů světa. Od října 2006 je externím hodnotitelem německého prestižního gourmet-magazinu Der Feinschmecker, stal se tedy prvním českým gourmet-kritikem na evropské úrovni.

 

V období 1990–1999 se věnoval také veřejné činnosti, především tvorbě nových zákonů týkajících se autorského práva. Od roku 1991 pracoval ve výboru OSA(Ochranný svaz autorský), dva roky byl místopředsedou a výrazně se podílel na reformě této organizace. Několik let byl rovněž předsedou SAI (Svaz autorů a interpretů). Na konci devadesátých let byl předsedou Rady Českého rozhlasu.

 

 

 

 Zdeněk Pohlreich

 


 Vyučující odborných předmětů oboru Aristologie

 

Zdeněk Pohlreich  je český šéfkuchař, gastronom a moderátor gastronomických televizních pořadů.

Po vyučení kuchařem nastoupil do pražského hotelu Stop. Na přelomu 70. a 80. let byl členem reprezentačního baseballového týmu. Po zájezdu do Nizozemska začal uvažovat o emigraci a v roce 1986 se k ní rozhodl. Realizoval ji o tři roky později. Přes jeden rok strávil v Nizozemsku, z něhož po obdržení povolení odjel do australského Adelaide, kde mu v začátcích pomáhal strýc. Začal jako  Sous-Chef  v restauraci La Guillotine, v níž se později stal šéfkuchařem.

Po návratu z emigrace postupně pracoval na stejné pozici v Praze v hotelu Renaissance, Villa Voyta, Radisson SAS nebo Marriott. K roku 2010 provozuje Café Imperial a Divinis Café Imperial je podnik ve stylu prvorepublikových Grand Café. Divinis Ristorante je podnik vedený v italském duchu, od nábytku přes pokrmy a víno.[6] Učí na Střední škole gastronomické a hotelové (SŠGH) v Praze. (Fotografie z commonswikimedia.com byla pořízena při akci F.O.O.D. piknik v Parku Ladronka v Praze 6. Autorem je David Sedlecký).

 

 

 

Martin Moravec

 

Odborný garant oboru Žurnalistika

 

Martin Moravec je český novinář, působící již řadu let jako vedoucí magazínu DNES.

 

Svoji novinářskou dráhu začal již na gymnáziu, kdy začal psát do okresních novin. Do sportovní redakce MF DNES přišel na zkušenou jako osmnáctiletý, v roce 1999. Začínal tím, že zde vedl statistiku žlutých karet ve fotbalové lize. Později začal psát o fotbale, hokeji, tenise a v roce 2003 přešel do Magazínu DNES a od roku 2006 je s malou přestávkou v magazínu vedoucím. Je absolventem Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

 

 

 UNIVERSITAS HUMANITAS

Copyright ©2017 | Právní ustanovení

Kontaktní formulář


Všechny položky jsou povinné pro odesláni dotazu.

Česko-slovenská univerzita

Vysoká škola Humanitas v Sosnowci
Fakulta společenských studií Vsetín

Office365Virtual UniversityFacebook

HUNI Tváře fakulty